Dotazy a připomínky

Datum: 10.01.2014

Vložil: Lucie

Titulek: záchvaty a náhlé úmrtí

Dobrý den, před pár dny mi náhle zemřel kocourek a já bych se ráda dozvěděla proč?! Snad mi podle popisu dokážete odpovědět. Jerry byl směskou kočky bengálské a britské modré, v dubnu by mu byly teprve 3 roky, vážil asi 5 kilo. Nikdy nebyl nemocný, byl hravý, jedl normálně, byl pouze doma. Všechno se seběhlo během pár hodin. Začalo to jakýmsi záchvatem - Jerry najednou vystřelil, jako by ho tělo neposlouchalo, cukal divně končetinami, jako by měl křeče a potom zase jako by se nemohl chvíli sám hýbat. Následovalo hrozné mňoukání nebo spíš řev a potom začal rychle dýchat jako pes s otevřenou pusou a vystrčeným jazykem. Když to po pár minutách ustalo, tak se schoval pod postel a nechtěl vylézt. Takto se to opakovalo třikrát asi po hodině. Když se nám ho podařilo po posledním záchvatu vyprostit z podpostele, byl jako bez sebe, hlavu měl povadlou. Podařilo se nám umluvit jednoho veterináře, aby nás vzal (byl víkend). Ten si Jerryho poslechl, změřil teplotu a zkontroloval zornice, nic neshledal v nepořádku a dal mu injekci proti stresu, že prý by to mohlo být stresem z rachejtlý..V autě na cestě domů měl další záchvat, tentokrát ale přestal dýchat. Během pár minut jsme byli zpět u veterináře, který se snažil o srdeční masáž, ale marně:-( Udělal mu ještě rentgen srdce - prý ho měl malinko menší, ale příčinou smrti to nebylo. Podle zornic se mu prý zdá, že mu odešel mozek - možná embolie nebo krvácení? Bojím se, že jsem něco zanedbala, třeba jsem mu mohla pomoci!? Jen doufám, že netrpěl! Ráda bych znala Váš názor! Mnohokrát děkuji!





Zpět na diskuzi