Dotazy a připomínky

Datum: 13.04.2013

Vložil: Alena

Titulek: rada


Kdy může být připuštěna kočička-kocourek,kdy je možná kastrace.Děkuji Alena

Odpovědět

—————

Datum: 30.03.2013

Vložil: Lucie

Titulek: Soužití dvou kočiček (značkování)

Dobrý den,
máme dvě britské whiskas kočičky, maminku s dcerou, chované v bytě. Problém je, že často mrouskají a každá při svém stavu značkuje po celém bytě, což je velmi nepříjemné. Kastrovat je nechci, každé cca dva roky se velmi těším na koťátka, protože já sama děti mít nemohu. Jednou po odstavení koťátek jsme to vyřešili antikoncepční injekcí, která působila zhruba půl roku, ale mám obavy, že pro kočičí organismus to není úplně nejlepší řešení, ačkoliv nás pan doktor ujistil o naprosté nezávadnosti. A proto moc prosím o radu nebo nějakou zkušenost, jak se zbavit označování si teritoria dvou kočiček stejného pohlaví. Předem moc děkuji. Lucie.

Odpovědět

—————

Datum: 24.04.2012

Vložil: Lucie

Titulek: Utek kocourka

Dobry den. Nas 3/4 rocni, kastrovany kocourek se nam asi pred 4 dny zabehl a porad se nevratil...samozrejme jsme zkouseli ho hledat a ptat se, ale marne. Mam strach, ze uz se nevrati...Je toto chovani bezne? Je nejaky zpusob, jak ho najit (neni cipovany, je hluchy)? Myslite, zesejeste vrati?
Mockrat dekuji za radu. Lucie

Odpovědět

—————

Datum: 16.01.2012

Vložil: Susany

Titulek: Očkování

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Našli jsme kočičku, je jí asi rok, ale asi nebude očkovaná. Nemůžu jí nějak ublížit, když ji nechám poprvé naočkovat v takovém věku?

Odpovědět

—————

Datum: 07.07.2012

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: Očkování

Dobrý den,
s očkováním nemusíte mít strach. Provádí se u koťátek už od stáří 9-ti týdnů. Pokud nechce te mít koťátka, zauvažovala bych zrovna i o kastraci.
Hezký den. :)

Odpovědět

—————

Datum: 11.01.2012

Vložil: terka

Titulek: asi otrava

ahojte, naše kočka má pravděpodobně otravu, ale dobře mu neni již několik dní, nejí a skoro nepije, je až apatický, skoro bezvládný, má rozšířený zorničky a sliznici má světlou, ale nos má studený, jak mu můžeme doma pomoct? díky

Odpovědět

—————

Datum: 07.07.2012

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: asi otrava

Dobrý den,
v takovém případě se neváhá a běží se k veterináři. Možná jde i o běžné zamoření červy. V takovém případě postačí tablety na odčervení. Bez návštěvy veterináře se ale v takovém případě stejně neobejdete.
Hezký den.

Odpovědět

—————

Datum: 07.11.2011

Vložil: Kačka

Titulek: Venkovní kočička

Dobrý den, máme kočičku, kterou vídáme jen o víkendech, když jsme na zahradě. A staráme se o ni. Naposledy když přiběhla se mi zdálo, že má něco s očičkama, vypadá to jako třetí oko (mžurka). Mám počkat, nebo jí to nečím vypláchnout a nebo jí vzít k veterináři? Je to vesnická kočička o kterou se majitel nestará nekrmí jí a neočkuje. Prosím o radu :)

Odpovědět

—————

Datum: 12.11.2011

Vložil: :-)

Titulek: Re: Venkovní kočička

Dobrý den, já osobně bych tedy ještě počkal, jestli se to nějak dramaticky nezhorší; pokud ano, pak k veterináři. Nejsem odborník, ale ta mžurka myslím nemusí nutně souviset s očima, ale může značit třeba jiný zdravotní problém (?) Určitě bych se to nesnažil sám něčím vyplachovat, mohlo by ji to ublížit. Je moc hezké, že máte takovou starost o cizí kočku :-)
Jen prosím velký pozor, ať se vám cestou k veterináři ve stresu nevysmekne a neztratí...
Kdybyste ji chtěli u veterináře dát očkovat, popřípadě preventivně odčervit, byl by to opravdu dobrý skutek.
Jen bych ještě dodal, že opatrnosti nezbývá - například některé přípravky proti blechám které jsou na trhu mohou kočku usmrtit, jakkoli byste ji měli snahu pomoci. Vše raději konzultujte s veterinářem :-)

Odpovědět

—————

Datum: 03.10.2011

Vložil: Anonim

Titulek: prodej

Prodávám britská koťátka.
Více na http://sest.roji.cz/

Odpovědět

—————