Kočka s problematickým chováním

Kočka, která se neumí chovat se stává pro každého majitele velkou zátěží. Mnohdy je na vině majitel. Na druhé straně, nenormální kočičí chování, jako je značkování bytu, škrábání nábytku, ohryzávání nebo ocumlávání oblečení  a agresivita, mohou souviset se stresem. Tyto stavy lze odstranit, pokud se odhalí a odstraní příčina stresu. Určité chování také souvisí s kočičím temperamentem. Porozuměním a trpělivostí lze změnit problémovou kočku v rodinného miláčka.

Přečtěte si:

Níže můžete vložit příspěvek do diskuze na toto téma.


Diskusní téma: Kočka s problematickým chováním

Datum: 06.03.2017

Vložil: natalka

Titulek: nemoc

Dobry den mame dvouletou venkovni cicu..a nad ocasem ma kousek bezsrsti a jakysi strup a vzdy ho strhne nevim co to je ..jeste mame kocourka taky venku tak nevim zda je to nakazlive..dekuji za odpoved

Odpovědět

—————

Datum: 06.05.2017

Vložil: Hanka

Titulek: Re: nemoc

Takto přes Internet Vám nikdo neporadí, zajděte k vašemu veterináři.

Odpovědět

—————

Datum: 28.02.2017

Vložil: Irca

Titulek: Kocka domaci

Dobry vecer,mam problem se svou kockou,v noci nas budi a dela strasny vyrval,otvira skrine a zada pozornost,pres den si sni hrajeme i ven chodi,nejaka rada prosim??

Odpovědět

—————

Datum: 17.03.2017

Vložil: Haluska

Titulek: Re: Kocka domaci

My praktikujeme kširky, vzdycky si po zhasnuti zaleze na pelisek a chrni krasnych 6 hodin. Prisli jsme na to nahodou

Odpovědět

—————

Datum: 29.01.2017

Vložil: Maruš

Titulek: Kocour mě kouše

Prosím o radu,není to tak dlouho kdy na mě můj 4 lety kocour začal občas útočit. Stačí když mu chci např. umýt oči nebo ho vyčesat. Potom jde za mnou či vedle mě a když znepozornim skočí mi po noze a do krve kousne,podrápe. Udělala jsem i chybu že jsem ho placla. Už jsem ho i zavřela aby věděl že to nesmí,chytla za krk...a udělal to opět. Je zvyklý i na další kočky a k nim je hodný i na děti. Byl vždy hodný,nevím proč je pár měsíců takový. Dá se s tím ještě něco dělat?
Můžete mi poradit? Děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 06.05.2017

Vložil: Hanka

Titulek: Re: Kocour mě kouše

nejsem odbornice na kočičí chování, kočky chováme celý můj život, ale spíše jsme řešili výcvik psů než koček. Každopádně u koček praktikujeme totéž co u psů, když dělají něco co nechceme. Máme doma kočku a kocourka, oba jsou ještě mladí - mají necelý rok, ale naučili se, že nás nesmí drápat ani kousat. Prostě je opravdu za to plácneme (nebo chytneme za kůži jako kotě), rozhodně řekneme nesmíš! nebo ne! a jsou úplně zlaté. To stejné když mají tendenci skočit na linku, nebo když škrábali sedačku. Povel nesmíš a odnesli jsme je ke škrábadlu. Kočky jsou vnitřní a venkovní, na zahradě je hromada stromů, takže ví, že mohou drápky brousit tam. Rozhodně bych kočku ani psa nenechala ovládat můj dům nebo byt. Jsou to naši miláčci, ale stejně jako děti, musí být slušně vychované.

Odpovědět

—————

Datum: 21.01.2017

Vložil: Martin

Titulek: agresivní kočka

Dobrý den, u naší kočky se objevilo agresivní chování cca měsíc po příchodu dítěte z porodnice. Agrese se projevuje chronickým honěním ocasu a syčením. Jak toto chování u kočky eliminovat?

Odpovědět

—————

Datum: 20.04.2017

Vložil: Slawwek

Titulek: Re: agresivní kočka

ja ji seřezal a je klid kočka je zalezlá,když jsem doma

Odpovědět

—————

Datum: 28.12.2016

Vložil: Ivanovna

Titulek: Zlí na druhou kočičku prosím o rada dekujii

Dobrý den mam velký problém , mam kocoura sphynx vykastrovanýho je mu 9 měsíců a ted před Vánocemi sem si přivezla 2 a půl měsíční kočičku sphynx , a koucour ji děla peklo chce ji kousat do bříška a do krku vše sem vyzkoušela su uz hotova a moc stoho sklamana . Prosím o radu uz nevím co mam dělat nemůžu je nechat ani na 5 vteřin samotné koucour je na ni moc zlí . Dekuji za odpověd Ivanovna

Odpovědět

—————

Datum: 25.12.2016

Vložil: Mr. Tajný

Titulek: Paraxiti

Dobrý den,
máme problém s naší kočkou zalezla na půdu a když jsme se na ni šly poďívat našli jsme zvratky v kterých byly 5 cm dluzí červi. Je to kotě 5,5 měsíců staré. Prosím poraďte!!!

Odpovědět

—————