Dotazy a připomínky

Datum: 10.01.2014

Vložil: Lucie

Titulek: záchvaty a náhlé úmrtí

Dobrý den, před pár dny mi náhle zemřel kocourek a já bych se ráda dozvěděla proč?! Snad mi podle popisu dokážete odpovědět. Jerry byl směskou kočky bengálské a britské modré, v dubnu by mu byly teprve 3 roky, vážil asi 5 kilo. Nikdy nebyl nemocný, byl hravý, jedl normálně, byl pouze doma. Všechno se seběhlo během pár hodin. Začalo to jakýmsi záchvatem - Jerry najednou vystřelil, jako by ho tělo neposlouchalo, cukal divně končetinami, jako by měl křeče a potom zase jako by se nemohl chvíli sám hýbat. Následovalo hrozné mňoukání nebo spíš řev a potom začal rychle dýchat jako pes s otevřenou pusou a vystrčeným jazykem. Když to po pár minutách ustalo, tak se schoval pod postel a nechtěl vylézt. Takto se to opakovalo třikrát asi po hodině. Když se nám ho podařilo po posledním záchvatu vyprostit z podpostele, byl jako bez sebe, hlavu měl povadlou. Podařilo se nám umluvit jednoho veterináře, aby nás vzal (byl víkend). Ten si Jerryho poslechl, změřil teplotu a zkontroloval zornice, nic neshledal v nepořádku a dal mu injekci proti stresu, že prý by to mohlo být stresem z rachejtlý..V autě na cestě domů měl další záchvat, tentokrát ale přestal dýchat. Během pár minut jsme byli zpět u veterináře, který se snažil o srdeční masáž, ale marně:-( Udělal mu ještě rentgen srdce - prý ho měl malinko menší, ale příčinou smrti to nebylo. Podle zornic se mu prý zdá, že mu odešel mozek - možná embolie nebo krvácení? Bojím se, že jsem něco zanedbala, třeba jsem mu mohla pomoci!? Jen doufám, že netrpěl! Ráda bych znala Váš názor! Mnohokrát děkuji!

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2014

Vložil: Naďa

Titulek: Re: záchvaty a náhlé úmrtí

Tak to ma i můj kocourek. Je to nemoc ledvin. Už byl několikrát na infuzi, napřed to pomohlo, ale naposledy už to nezabralo a když měl v rozmezí 4dnu záchvaty, rozhodla jsem se ukončit jeho trápení.je to smutné,ale i takový je život.

Odpovědět

—————

Datum: 26.11.2013

Vložil: ladka

Titulek: Už stačí

Máme v domě toulavou kočku.Já sama mám doma batole.U kocoura jsou v průjmové stolici vlákna asi 1-2cm. dlouhé.Vím,že se jedná o přenosné onemocnění na lidi i ostatní zvířata v domě.Mám na živobytí pro sebe i syna 2000kč na měsíc.Proto nemůžu koupit přísnušné léky.Prosím proto o pomoc.

Odpovědět

—————

Datum: 29.09.2013

Vložil: Zdenka

Titulek: muj kocourek

Dobry den mam doma tříleteho kocourka už když jsem si ho přinesla domu tak byl tak malej že jsem myslela že umře ted mu jsou tři roky.Ale k věci potřebovala bych poradit je tomu asi rok co si ubližuje nebo jak bych to řekla pořad se drbe za krkem ipod krkem je takovy vystrašeny,řekla bych až plachy nevím co to muže byt k veterinaři s ním nemužu protože neni zvykly na venkovní prostor ač mel od malička možnost nechtěl ven jen se hřeje na balkoně prosím o pomoc co stím je mě ho opravdu líto ale nevím si rady. DĚkuji Zdenka

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2013

Vložil: Martina

Titulek: Zmena chovani kocoura

Dobry den, nas 6-ti lety kocour zacal temer kazdy den mocit na rohozku v predsini a nechavat bobky u dveri, prestoze ma zachod uplne cisty. Nezda se, ze by byl nemocny, i kdyz to v kazdem pripade proverime u veterinare. Je nejaky zpusob, jak ho znovu primet k "udrzovani cistoty"? Dekuji predem za radu, Martina

Odpovědět

—————

Datum: 16.08.2013

Vložil: Ivana

Titulek: 4měsíční britský kocourek

Chceme odjet na týden na dovolenou,ale mám strach,že Honzík bude ráno a večer mňoukat,protože je na nás zvyklý.Je moc mazlivý .Kamarádka k němu bude 3xdenně chodit,ale vůbec se mě nechce odjet. ¨Jestli má prosím někdo zkušenost ,jak odloučení kočička snáší napište mi prosím,.Děkuji a hezký den přeje Ivana.

Odpovědět

—————

Datum: 29.07.2013

Vložil: Ivka

Titulek: Kastrace po porodu??

Dobrý den. Naše kočička bude mít tento týden poprvé koťátka (doma), měla 9 měsíců. Přemýšlíme, že bychom již kočičku vykastrovali. Jen nevíme, kdy? Máme čekat na další říji, ani netuším, kdy ji teď po koťátkách může mít. Všechno zažíváme poprvé. Tak děkuji za rady. Ivka

Odpovědět

—————

Datum: 26.10.2016

Vložil: daniela

Titulek: Re: Kastrace po porodu??

Dobrý den. Tento případ jsem už zažila. Záleží na tom jaká je to kočka ale my jsme kočku nechali ksatrovat měsíc až dva po porodu. Ale na přes no je vhodné se domluvit přímo se zvěrolékařem

Odpovědět

—————

Datum: 02.07.2013

Vložil: Blanka

Titulek: diabetes


Mám 12 letého kastrovaného kocourka, léčí se rok a půl s cukrovkou, denně mu píchám inzulín. Během posledního měsíce se mu zvýšila hladina cukru z 10 na 19,5 jednotek, během 2 měsíců měl 2x hypoglykemický záchvat.Při prvním diagnostikování cukrovky pí. doktorka řekla, že se může dožít maximálně dvou let. Obávám se toho, jak se bude jeho stav dál vyvíjet.
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 20.06.2013

Vložil: lucinka

Titulek: asi otrava

tak se nam z toho kocourek dostal už je zas fit tak nevím co mu bylo jestli mu teda nikdo neco udelal jako praštil nebo ta otrava co myslíte ??

Odpovědět

—————