Nemoci kočiček

Aby byla vaše kočička zdravá, je nutné dbát na prevenci a kočku čas od času zkontrolovat, zda nejeví známky nemoci.

Všímejte si stavu srsti, uší, očí, tlamičky a prohlédněte okolí řitního otvoru. Znakem nemoci může být výtok z očí, nosu nebo uší. Hlídejte také, zda si kočka usilovně neškrábe uši nebo netřepe hlavou. V tlamičce můžete zpozorovat začínající zánět dásní nebo tvorbu zubního kamene. V okolí řitního otvoru můžete najít známky napadení vnitřími parazity (ale ne vždy) Průvodním znakem napadení je i tzv. "sáňkování", kdy si kočka otírá konečník o podlahu. V srsti můžete zpozorovat kožní parazity nebo plíseň.

Buďte ve střehu v případě, že vaše kočka opakovaně zvrací, ztrácí na váze, má průjem, krvácí, dýchá zprudka, kašle nebo kýchá, jeví námahu při použití toalety, jinak klidná kočka je náhle deprivovaná.

V případě, že chováte více koček, dodržujte důslednou higienu. Pokud se vrátíte z výstavy, zakoupíte si novou kočku, nebo si kočku osvojíte z útulku, dbejte na to, aby nebyla nositelem nějaké přenosné nemoci. Pokud se chystáte nechat kočku nakrýt, žádejte potvrzení o zdravotním stavu a potvrzení o očkování.

V této sekci se vám budeme snažit přiblížit některá onemocnění, která mohou vaši kočku během života potkat.

Přečtěte si:

Níže můžete vložit příspěvek do diskuze na toto téma.

 


Diskusní téma: Nemoci kočiček

Datum: 26.03.2012

Vložil: simi

Titulek: jj

Ahoj
Náš kocourek se asi porval s jinym mame tady na kopci takeho hnusneho kocoura ktery porval od vsech sousedu kocky naskocourek ma pokousanou tlapu ale uz se mu hoji

Odpovědět

—————

Datum: 16.03.2012

Vložil: Veronika

Titulek: Nateklá tvář

Ahoj, moje kočka má nateklou tvář.K nám domů chodí ještě jeden kocour na jídlo které mu běžně dáváme, ale máme ještě malého kocourka který se toho druhého (velkého )bojí.Ten velký cizí kocour našeho kocoura taky nemá v lásce a proto toho našeho škrábl do tváře kterou teď má nateklou a nevíme si sním rady.

Odpovědět

—————

Datum: 06.09.2010

Vložil: Míša

Titulek: Kousání ocasu

Zdravím,
naše kočička si kouše ocas. Mysleli jsme si, že si ho potřebuje "podrbat", ale to nebylo a není ono. Protože ona si už vyškubala i srst. Teď má asi 4 cm dlouhou čáru na ocasu, kde nemá vůbec srst. Nevíme co to má znamenat. Zajedeme k veterináři, to ano, ale nejdříve by jsme chtěli vědět nějaké příčiny, nebo proč to dělá.

Odpověď prosím na můj E-mail: DHmia14@seznam.cz

Děkuji za odpověď, Míša.

Odpovědět

—————

Datum: 15.03.2010

Vložil: Janinka

Titulek: čauky

Taky jsem měla nemocnou kočičku...Ale už je zaplat pambů zdravá :o)

Odpovědět

—————

Datum: 02.07.2009

Vložil: l

Titulek: ahoj

l

Odpovědět

—————

Datum: 12.07.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: ahoj

Ahoj :D

Odpovědět

—————