Diskusní téma: Péče o kočičku

Datum: 04.02.2012

Vložil: Jana

Titulek: poškrábání podlahy

Máme doma 4,5 letého kocoura - Ruská modrá. Je vykastrovaný, ale pořád hyper aktivní. Jinak je mazlivý a skvělý společník. Máme byt po celkové rekonstrukci. Před rekonstrukcí jsme měli obložené stěny na chodbě a v kuchyni částečně obložené korkem. To jsme neuchránili. Lezl ke stropu a korek seškrábával. Škrabadlo vysoké má také, kde škrábe. Jinak žádné škody nedělal. Bydleli jsme s ním pár měsíců u dcery, což zvládnul v pohodě. U ní začal spát pod péřovými dekami a začal trhat povlečení, což doma nedělal. Nyní doma také trhá povlečení, což by mi ani nevadilo, ale máme v celém bytě dřevěné podlahy teakové nalakované. Když si hraje a běhá za myší, tak mu to klouže, vystrčí drápky, tak to dělá neumyslně. Ale asi se mu podlaha zalíbila, tak škrábe úmyslně. To dělají pejsci. Dříve jsme mu drápky nestříhali, obrousil si je. Výsledek je ten, že když má drápky ostřejší, dělá rýhy v podlaze tenčí, nyní po stříhání jsou rýhy širší. Nechtěla jsem doma koberce a chtěla bych si pořídit ještě jedno kotě, ale váhám. Mohl by mi někdo říci své zkušenosti vlastní, kde mají dřevěnou podlahu? Děkuji Jana





Zpět na diskuzi