Diskusní téma: Kočka s problematickým chováním

Datum: 27.09.2009

Vložil: citron

Titulek: 2há kočka

Dobrý den. Máme novou druhou kočku, která si u nás zvykla. Chce si hrát s tou starší ( spíše s tím starším ), ale ten už moc ne. Ten straší si vždy někde lehne a ona k němu příjde a začne si hrát s jeho ocasem. Asi 2x ten starší odejde, ale pak ji začne taky kousat. Jenže ta malá ( nechci být vulgární ) začne pištět co ji začne kousat a přitom ona ho kouše pořát a on nic.Taky když začne pištět tak on ji začne lízat. Napadá ho ve spánku, ale když ona spí a on si chce hrát tak sičí. Žere mu všechno jídlo a má 1/6 jeho věku a už má 3/4 jeho váhy. Naše starší kočka začíná upřednostnovat místnosti bez ni ( a taky mě ráno a večer budí jak buší do dveří ) a když jsem tam s ní já tak se lísá ( asi 4x deně což dělala 1 za 2 dny ). Taky si se mnou už nehraje a nechce si hrát už ani sám ( koupily jsme mu i korkové podložky pod pití a které tak rád kousal a nic ) a když náhodou ano tak moc škrábe protože když si brousí drápky na škrabadlu tak ho malá kočka začne bít. Jo a ještě když se bijí tak ten starší se dívá jestli se díváme my, protože myslí, že to nesmí. Chtěl bych se zeptat jak zkrotit menší kočku a jak obnovit hraní s tím starším. A ještě co je lepší ostříhat kočce drápky a nebo ji nějak nalákat aby chodila častěji na škrabadlo ? Jestli ano tak jak ? Předem děkuji





Zpět na diskuzi