Dotazy a připomínky

Datum: 24.06.2009

Vložil: Standa

Titulek: Jen dotazy

Jsem většinou sám doma (důchodce),ještě nemám žádnou kočičku, ale uvažuji o ní. V jakém věku se může odebrat od matky,je lepší kočka nebo kocourek a co je lepší, jedna nebo dvě ? Jak naučit malé kotě na záchůdek ? Moc děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 25.06.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: Jen dotazy

Dobrý den,
je super, že uvažujete o pořízení nějakého mazlíčka. :) Kočka má oproti psovi tu výhodu, že je samostatnější a není bezpodmínečně závislá na člověku. Koťátko je samostatné už cca v 6 týdnu, většinou se ale od mámy odebírá až v 8-10 týdnu života. Je vcelku jedno, jestli si pořídíte kocourka nebo kočičku. Je otázkou, zda bude kočka doma nebo bude mít výběh ven. V případě výběhu, vidím kastraci jako nutnost (u kočky i kocoura). Pokud chcete číču chovat pouze v bytě, pořídila bych si raději kočku. Kocourek si v dospělosti začne značkovat teritorium a může se stát agresivním. V tom případě je řešením opět kastrace. Pokud jde o povahu, každá kočka je osobnost s rozdílným temperamentem. Při výběru bych dala přednost chovateli, od něhož jsou koťátka vymazlená a zvyklá na lidský kontakt a dění v domácnosti. Co se týká počtu...je to na vás. Býváte-li často pryč, je lepší, pořídit si raději dvě kočky. Pokud býváte převážně doma a s kočkou si denně pohrajete, stačí pouze jedna. Ovšem dvě kočky v bytě mají také své kouzlo. :) Jsou si navzájem kamarádkami a oporou. V tom případě je nejlepší, vybrat si sourozence (nejlépe sestry). Koťátko se většinou naučí na záchodek samo. Když si nebudete vědět s něčím rady, zase napište. Mnoho zdaru. :)

Odpovědět

—————

Datum: 22.07.2009

Vložil: Lucii

Titulek: Re: Jen dotazy

Nejlepší je vzít si kotě až ve věku 12 týdnů, to je zcela samostatné a připravené na nový domov. Dříve než v osmém to ale nedělejte určitě. Pokud vezmete kotě příliš malé, nemusí být naučené chodit na záchůdek (učí se to od matky) nebo zvyklé na pevnou stravu. Taky není plně socializované. Obecně se má za to, že kočičky jsou přítulnější než kocourci, ale potvrzené to nijak není :). Nezapomeňte na granulky pro koťátka, jsou menší než pro dospělé kočky a taky mají takové složení, které kotě potřebuje. Koťátko - ať už budete mít jedno nebo dvě - bude potřebovat nějaké hračky, můžete je buď koupit ve zverimexu (plyšové myšky, různé míčky, šidítka...) nebo zapojit fantazii a posbírat co dům dá (například víčko od pet lahví :)) Jen pozor na to, aby to kotě nemohlo spolknout! Další věcí bez které se neoobejdete je škrabadlo pro kočky, číča si potřebuje brousit drápky, venku to dělá o stromy, doma o škrabadlo - pokud ho nemá, najde si náhradu jako je sedačka, koberec...
Držím palce ve výběru :)

Odpovědět

—————

Datum: 29.05.2009

Vložil: Karolína

Titulek: Kastrace po vrhu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho po vrhu je možné nechat kočku vykastrovat, případně za jak dlouho po vrhu může znovu zabřeznout? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 30.05.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: Kastrace po vrhu

Dobrý den, kočku můžete nechat vykastrovat cca 10 týdnu od porodu. Kočka může teoreticky znovu zabřeznout ještě před odstavením prvních koťat. Je ale určitě lepší, nechat micku nějakou dobu v klidu, aby nabrala sílu na nový vrh. Bohužel, nejsem veterinář, proto si informace nejprve ověřte u svého zvěrolékaře. Mějte se hezky.

Odpovědět

—————

Datum: 03.03.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Výzva

V případě jakýchkoliv dotazů, rádi odpovíme.

Odpovědět

—————