Sítě na balkon a do oken

Sítě na balkon a do oken jsou nejlepším řešením pro zodpovědné majitele, kteří chtějí kočce dopřát pobyt na čerstvém vzduchu.

Tak jako my máme rádi svěží vzduch a sluníčko, tak i naše micka toužebně očekává, až ji pustíme ven projít se a provětrat. Pokud chcete micce její přání splnit, opatřete svůj balkon sítí nebo pletivem, které kočku uchrání před pádem.

Velké nebezpečí hrozí hlavně kočce "panelákové", která není zvyklá chodit volně ven a mnohdy neumí odhadnout, jak vysoko vlastně sedí. Kočka hypnotizovaná mouchou nebo letícím ptákem může snadno uklouznout. Takový pád ji může lehce zabít nebo zmrzačit. Utěchou není ani byt v nízkém patře. Kočka může totiž snadno utéct a ztratit se.

Z vlastní zkušenosti vím, že velké nebezpečí skýtá i otevřené okno. Jednoho dnes jsem větrala v kuchyni a odběhla jsem do vedlejšího pokoje. Obě naše kočky, ohromené volným prostorem a všemi zvuky zvenčí, vylezly na okenní parapet. Mohu se jen dohadovat co se asi stalo. Jestli se tam obě pošťuchovaly nebo se lekly....Najednou jsme měli jen jednu kočku. Ta druhá nebyla k nalezení. Po čtvrt hodině bezúspěšného hledání nás nápadlo, jestli snad nevypadla z okna! A skutečně. Našli jsme ji venku. Schoulenou ve výklenku a vystrašenou k smrti. Z pádu ze druhého patra si odnesla pochroumanou nožičku, naražený čumák a respekt z otevřených oken.

Instalace sítí

Zabezpečení oken a balkónů sítěmi není většinou nic složitého. Sítě vám nebrání větrání a kočce dopřejí bezpečný pobyt na čerstvém vzduchu. K instalaci ochranné sítě si můžete najmout firmu, která vám na přání síť odborně namontuje kdekoli v republice a poradí si i se složitějšími balkóny či terasami. Systém se skládá ze sítě a lanek, které tvoří rám po obvodu celého balkonu. Síť je dokonale napnutá, takže působí hezkým dojmem a z několika metrů nejde vůbec vidět. Trvanlivost sítě je 10-15 let. Nestíní světlo, jde ji lehce demontovat.
Pokud jste manuálně zruční, sítě si zvládnete namontovat i sami. Po obvodu balkonu navrtáte hmoždinky s háčky a za ně pak upevníte síť, jejímiž okraji provlečete nosné lanko. Instalace sítě do oken je ještě jednodušší. Buď navrtáte háčky přímo do okenního rámu, nebo síť upevníte do samostatného rámu, který napasujete do okenního rámu a zajistíte háčky. Místo sítě můžete použít i drátěné pletivo, to ale nemusí vypadat příliš esteticky.
K zasíťování používejte výhradně pevné materiály!!! Při výběru pozorně sledujte parametry nabízené sítě!! Doporučujeme zvolit sílu vlákna 2 mm. V internetových obchodech s chovatelskými potřebami jsou k dostání sítě různých vůrobců, které většinou neodpovídají požadavkům pro bezpečnost koček. Navíc se záruka, ve většině případů, nevztahuje na případy poškození sítě kočkou. Rozhodně byste se neměli spoléhat na obyčejné sítě proti hmyzu nebo proti holubům (síla vlákna 1mm a méně), které nejsou pevné ani bezpečné a kočka je svými drápky či zoubky snadno poškodí.

Chytrý tip

Dveře na balkon můžete opatřit dvířky pro kočky. Na trhu je jich několik druhů: volně průchozí, na klíč, na magnet. Tím umožníte kočce, aby se dostala na čerstvý vzduch kdykoliv se jí zachce a vy při tom nemusíte vůbec otevřít dveře. Více o dvířkách do skla i do dveří a do stěn naleznete v článku Dvířka pro kočky.

 

Kontakt:

Montáže balkonových i okenních sítí (pro plastová i dřevěná okna) provádí firma K9 a to po celé ČR.

Přečtěte si: