Kočka s problematickým chováním

Kočka, která se neumí chovat se stává pro každého majitele velkou zátěží. Mnohdy je na vině majitel. Na druhé straně, nenormální kočičí chování, jako je značkování bytu, škrábání nábytku, ohryzávání nebo ocumlávání oblečení  a agresivita, mohou souviset se stresem. Tyto stavy lze odstranit, pokud se odhalí a odstraní příčina stresu. Určité chování také souvisí s kočičím temperamentem. Porozuměním a trpělivostí lze změnit problémovou kočku v rodinného miláčka.

Přečtěte si:

Níže můžete vložit příspěvek do diskuze na toto téma.


Diskusní téma: Kočka s problematickým chováním

Datum: 07.06.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: drapky

Kousky drápků zapíchnutých v koberci jsou naprosto normálním jevem. Kočky si je tak obrušují pěkně do špičky. :) Pokud Vám kočičky neničí zařízení v bytě, nebo Vás nedrápou, není nutné drápky stříhat. Já osobně kočkám drápky stříhám a mám pak při hrách méně poškrábané ruce a netrpí ani sedačky v obýváku, přes které se občas prohání. Video návod, jak ostříhat kočce drápky naleznete v sekci Péče o kočičku - Péče o vzhled. Ve Vašem případě bude spíše oříšek to, jak kočky přesvědčit, aby si drápky nechaly ostříhat. Nejlepší je počkat si, až jsou unavené nebo rozespalé. Pěkně je hladit, popř. odvést jejich pozornost na jiný předmět(např. hračku). Pěkně na ně mluvte a po ostříhání odměňte pamlskem a pohlazením. Přeji mnoho úspěchů. :)

Odpovědět

—————

Datum: 07.06.2009

Vložil: k-vetinka

Titulek: Re: Re: drapky

dekujeme za odpoved jste nejaka rychla koukame ze se v kocickách pekne vyznate to jsme radi ze nam aspon nekdo poradi kdo jim rozumi to strihani drapku vyzkousime a urcite podle vasich rad budeme uspesní

Odpovědět

—————

Datum: 04.06.2009

Vložil: Matýsek

Titulek: agresivní kocourek

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou jelikož už nevím co dál. Mám doma dva vykastrované kocoury stáří 6 a 5 let.Ten starší 6 letý Mates je hodný kocourek,ale zato ten druhý je extrémně živý. K nám do rodiny přišel až jako druhý a je hodně sobecký.Nesnese pokud se někdo věnuje druhému kocourovy,je strašně žárlivý a pořád ho napadá,kouše a prohání po bytě.Druhy kocour raději někam zalézá a co se týče pomazlení tak raději nepřijde.Doma nikdo nikoho neupřednostuje,ze zdravotního hlediska je taky všechno v pořádku.
Předem děkuji za radu

Odpovědět

—————

Datum: 06.06.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: agresivní kocourek

Dobrý den, jak dlouho máte druhého kocourka a odkud k Vám přišel?

Odpovědět

—————

Datum: 06.06.2009

Vložil: Matýsek

Titulek: Re: Re: agresivní kocourek

Dobrý den máme ho cca 5 let je to nalezenec, toulal se venku a byl zraněný tak jsme si ho osvojili

Odpovědět

—————

Datum: 07.06.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: Re: Re: agresivní kocourek

Bohužel, ale ve Vašem případě jsou mé znalosti nedostačující. Pokud by agrese začala teprve v nedávné době, značilo by to možnou nemoc u utlačovaného kocourka. Pokud by nebyl agresivní kocour vykastrovaný, byl by problém v tom, že si hájí své teritorium. Psala jste ale, že kastrace již proběhla... Je také dost možné, že agresor nesnese ve své blízkosti žádnou jinou kočku nebo že má špatné zkušenosti z doby, kdy se toulal... Ve Vašem případě by bylo dobré navštívit odborníka. V dnešní době již existují zvířecí psychologové nebo tzv. etologické poradny, kde se těmito problémy přímo zabývají. Bližší info získáte u svého veterináře. Přeji mnoho zdaru!

Odpovědět

—————

Datum: 02.06.2009

Vložil: Dáša

Titulek: Místo k spaní v bytě

Prosím o radu, či informaci, zda je to v pořádku, že naši (kočka i kocour, 2 roky a 1,5 roku, kastrovaní) spí doma pokaždé jinde.
Když k nám přišli jako půlroční, každý dostal pelíšek na místo, kde zůstávali nejčastěji, pak jsme přidali kočičí deky - když už zabrali křeslo (každý jiné, spolu ležet nechtějí). Pár dní jsou na jednom místě a pak zas leží jinde a deka či pelíšek jsou opuštěné.
Jde je naučit spát na jednom místě?
Děkuji za radu - jinak jsou zlatíčka, mají dvířka na zahrádku a doma jsou čistotní :)

Odpovědět

—————

Datum: 02.06.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: Místo k spaní v bytě

Dobrý den, nemusíte se obávat, že je s Vašimi miláčky něco v nepořádku. Doma máme také dvě kočky a i ty se uvelebují pokaždé jinde. Některá místa mají raději než jiná (např. pod záclonou v obýváku, na sedačce, na parapetě, naše Rozárka miluje spaní pod konferenčním stolkem). Zpravidla ale kočky vyhledávají vyvýšená místa, ze kterých mají dobrý výhled jak na Vás , tak na zbytek pokoje. Pokud chcete, aby kočičky spávaly jen ve vámi určených pelíšcích, je dobré, umístit je na vysoké škrabadlo nebo kočičí strom. Inspiraci najdete v našich Vychytávkách pro kočky. Mějte se krásně.

Odpovědět

—————

Datum: 31.05.2009

Vložil: m.otcovska

Titulek: hubnutí kocoura

Dobrý den,chci se zeptat ,zda je v pořádku že náš roční kocour poslední dobou dost zhubnul.Žere pořád normálně,dostává granule a konzervy.jedná se o venkovského kocourka co děti našli jako kotátko na ulici.Byl na očkovaný i odčervený.Navíc dokáže celý den spát doma až večer chce ven.Je to v pořádku?Předem děkuji za radu.

Odpovědět

—————

Datum: 31.05.2009

Vložil: Rozmálka

Titulek: Re: hubnutí kocoura

Dobrý den, je pravděpodobné, že kocourek pohlavně dospěl a hubne, protože ho honí živočišné pudy. Nejlepší by bylo, nechat kocoura vykastrovat. Bude klidnější a celkově mu to jen prospěje. Je ale také možné, že kocourek trpí nějakou vážnější chorobou nebo je zamořen vnitřními parazity. Kočky, které mají volný výběh, odčervujeme 2x až 4x ročně. Pro jistotu navštivte veterináře a poraďte se s ním. Mějte se hezky.

Odpovědět

—————